Mama, o minune a minunilor

Date

Ne bucurăm să anunţăm câştigătorii concursului online de artă plastică  ,,Mama, o minune a minunilor”, destinat copiilor preşcolari şi elevilor din clasa pregătitoare.

Organizat de echipa Școlii Primare Spectrum pentru a XV-a ediţie, concursul de artă plastică a avut ca temă “Chipul mamei  în prag de primăvară” și a reprezentat un îndemn adresat copiilor de a-şi manifesta, prin mijloace artistice, iubirea faţă de mamă. 

O frumoasă surpriză a constituit-o numărul mare de înscrieri, peste 700 de participanți și vă mulțumim pentru interesul acordat acestui concurs.

Felicităm toți concurenții, părinții și profesorii pentru împlicare și îndrumarea copiilor pentru artă și frumos!


Grupa I: (grupa mică și grupa mijlocie)


Premiul I : Oancea Maria Natalia – GRADINIȚA NR.209


Premiul II : Trofin Ștefan – GRĂDINIȚA NR.24


Premiul III : Fălan Maria Ilinca – GRĂDINIȚA PLANETA COPIILOR


Mențiuni : Codorean Evelin – COLȚ DE RAI, David Alexandra – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.163 , Dumitru Camelia – GRĂDINIȚA SFÂNTUL ANDREI, Florea Emilian – GRADINIȚA NR.209, Iancu Antonia Maria – GRĂDINIȚA NR.71, Istrate Karina – ȘCOALA GIMNAZIALĂ Nr.69, Minescu Iulia – GRĂDINIȚA NICHOLAS KINDERGARDEN, Olteanu Ziana – GRĂDINIȚA NR.46, Păun Teodora – GRĂDINIȚA NR.218, Sava Agnes – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.69.



Grupa II: (grupa mare și clasa pregătitoare):


Premiul I : Husar Ilinca – GRĂDINIȚA MICUL LORD


Premiul II : Zamfir Patricia – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.131


Premiul III : Parghel Ana – GRĂDINIȚA NR.257 ALICE


Mențiuni : Tona Călin – GRĂDINIȚA SFÂNTUL ANDREI, Boicu Tudor – GRĂDINIȚA NR.209, Dane Ilinca – GRĂDINIȚA MICUL LORD, Grozea Denise – GRĂDINIȚA PLANETA COPIILOR, Dinca Alexia – GRĂDINIȚA COLȚ DE RAI, Părpălea Alexandra Elena – ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRCEA SÂNTIMBREANU, Radu Alessia Florentina – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.124, Stoica Adelina Ioana – GRĂDINIȚA FULG DE NEA, Ispir Denisa – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.69, Sârbu Ana Maria – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.163.



Liceul teoretic “Orizont” Chișinău: (diplome de originalitate):


Daranuța Ioan


Bejan Tudor


Burduh Leanca Teodora



Școala Gimnazială Internațională Spectrum Cluj: (diplome de originalitate):


Luca Irina


Mica Lara


Popa Alissa


Ștefănescu Diana


[ngg src=”galleries” ids=”241″ display=”basic_thumbnail”] [ngg src=”galleries” ids=”242″ display=”basic_thumbnail”] [ngg src=”galleries” ids=”243″ display=”basic_thumbnail”]